עמוד הבית צור קשרמפת האתר English
קיימות
עמוד הבית>קיימות>איכות הסביבה
קיימות
בטיחות ובריאות
איכות הסביבה
עקרונות הקיימות
דו"ח פיתוח בר-קיימא
קבוצת רדימיקס ידידותית לסביבה

קרא על מחויבותנו לסביבה: איך אנו משתלטים על השפעתם של מפעלינו על הסביבה, עוזרים לשימור מגוון החי והצומח בסביבתם הטבעית, ומעלים את המודעות לנושאים סביבתיים.

TextEdit294520285C16End1274691738.jpg

חג האילנות במפעל הסיד שפיה
במפעל הסיד שפיה, נערך טקס נטיעות מיוחד, בחג האילנות-ט"ו בשבט. הטקס התקיים בשיתוף פעולה עם קרן קיימת לישראל, אשר סיפקה 180 שתילי אקליפטוס, ועם מחלקת החינוך של מועצת זיכרון יעקב. תלמידי כיתות ז'-ח' מבית הספר 'החורש' שבזכרון יעקב, יחד עם עובדי המפעל, יצאו לנטוע שדרה של עצי אקליפטוס לאורכו של נחל 'דליה' , הזורם צמוד לגבול המפעל. אירוע הנטיעות הינו חלק מתוכנית עבודה כוללת במפעל הסיד, שמטרתה לקדם את המפעל בתחום איכות הסביבה ולהפכו ל"מפעל ירוק", המקפיד על קיום ערכי ההגנה על הסביבה.

TextEdit163863068C16End1234797755.jpg
תחרות "תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה"
המועצה לישראל יפה מקיימת מדי שנה תחרות "תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה", אשר מטרתה להגביר את המודעות לטיפוח הסביבתי ולשמירה על ערכי היופי בארץ, תוך שיתוף האזרחים מכל המגזרים. בתחרות זו זכו מחצבותיה של "תעשית אבן וסיד בע"מ" במשך השנים באותות ההכרה הבאים: מחצבת מודיעים מתחרה מ- 2010 - בכל שנה קיבלה המחצבה 5 כוכבי יופי. ב- 2014 קיבלה את דגלון היופי - פרס המוענק לאחר זכייה של 5 שנים ברצף בכוכבי יופי. גם השנה קיבלה שוב 5 כוכבי יופי. מחצבת גולני החלה להתחרות ב- 2011 וב- 2015 זכתה ב- 5 כוכבי יופי ודגלון יופי. מחצבת קדרים החלה להתחרות ב- 2014, וב- 2015 זכתה ב- 5 כוכבי יופי.

TextEdit294520285C16End1235030677.jpg
שיקום מחצבת חפציבה
ייחודה של המחצבה הוא בחשיפה של התופעה הנקראת 'מחדר מאגמתי', שגילו כ-10 מיליון שנים. המחדר התמיר את סלעי הדולומיט אליהם הוא חדר, וכתוצאה מכך התקבל סלע מטמורפי המכונה 'שיש חפציבה'. עם חלוף הזמן התברר כי השיש הוא באיכות נמוכה, ולכן נסגרה המחצבה. עבודת השיקום כללה פינוי מזבלה שנוצרה באתר במשך השנים, הכשרת דרכי גישה המותאמות גם לנכים, הקמת מסלעות ואמפי-תיאטרון. כהמשך טבעי לנוף הקיים בהרי הגלבוע, ניטעו באתר כ-18,000 שיחים ו- 442 עצים מצמחיית ארץ ישראל. האתר מתוכנן להוות מוקד משיכה לגיאולוגים ואנשי מקצוע מתחום שימור הטבע והסביבה. בנוסף מהווה המקום אתר טיולים לחובבי טבע ונוף.

חרבת תנשמת
במסגרת שיתוף הפעולה עם הקהילה, נרתמה חברת "אבן וסיד" לשיקום "חרבת תנשמת" בשוהם, אשר נחשפה ב- 1986 תוך כדי עבודות ההכשרה לנטיעות ביער שבוצעו על-ידי קרן קימת לישראל.
באתר נחשפה כנסיה ביזנטית מהמאה החמישית, ובה שרידי פסיפס מפואר בהיכל התפילה שבכנסיה, כמו גם שרידי בית-בד.
שיתוף-פעולה בין רשות העתיקות, המועצה המקומית שוהם וקרן קימת, בסיוע מחצבת "אבן וסיד" אשר תרמה את חומרי הגלם לשימור אתר ארכיאולוגי חשוב זה, הביא לשיקום המקום ולהפיכתו לאתר לימודים, המהווה חלק מפארק יער שוהם. זהו הפארק הקהילתי הראשון בארץ, וחברת "אבן וסיד" גאה על שזכתה לקחת חלק בשיקום "חרבת תנשמת".
עמוד הבית
אודותינו
מוצרים ושירותים
קיימות
קריירה
צור קשר
אודותינו
היסטוריה
הנהלת הקבוצה
אתרי החברה בארץ
קוד האתיקה
קיימות
בטיחות ובריאות
איכות הסביבה
עקרונות הקיימות
דו"ח פיתוח בר-קיימא
מוצרים ושירותים
בטון
אבן וסיד
מוצרי בטון
מוספים לבטון
מוצרי גמר
צמנט לבן
קריירה
לעבוד עבור רדימיקס
הגשת קורות חיים
צור קשר
זכויות יוצרים © 2020 רדימיקס כל הזכויות שמורות לתעשיות רדימיקס (ישראל) בע"מ מדיניות הגנת הפרטיות תנאי השימוש באתר ספקים - מדיניות והצהרת ציות צד שלישי